PODWALINA TERMICZNA-BALKON XPS

73,80 zł
Brutto
ZATHERM

PODWALINA TERMICZNA DRZWI /BALKON XPS - profil drzwiowy / balkonowy - jest doskonałą alternatywą lub uzupełnieniem dla systemowych poszerzeń z PCV.

Przenoszenie obciążeń do 360kg/mb-WRSJA STRONG XPS 700kPA. 

Rozmiar
Ilość

 

 

PODWALINA TERMICZNA  DRZWI /BALKON XPS - profil drzwiowy / balkonowy

Cena podano za 1 sztukę= długość: 1180mb

wysokość: 110mm (STANDARD) - dostępne w wysokościach od 55mm do 250mm.

UWAGA! PO ZAKUPIE PROSZĘ O PODANIE NAZWY PROFILU...

Towar wykonywany na zamówienie, termin realizacji od 3 do 5 dni roboczych...

 

PODWALINA TERMICZNA  DRZWI /BALKON XPS - profil drzwiowy / balkonowy -  jest doskonałą alternatywą lub uzupełnieniem dla systemowych poszerzeń z PCV. Stosując PODWALINĘ TERMICZNĄ BALKONOWĄ XPS pod okna balkonowe, witryny, szklenia stałe czy drzwi zewnętrzne  nie zwiększamy kosztów dla inwestora. Zwykle wyceniając takie systemy okienne uwzględniamy koszty poszerzenia z PCV, a inwestor liczy się z dodatkowym kosztem. PODWALINA TERMICZNA BALKONOWA XPS  jest ich zamiennikiem, jest tańsza, a dodatkowo istotną korzyścią jest jej wysoki poziom izolacji termicznej.

Dzięki zastosowaniu do produkcji surowca XPS, firmy Synthos S.A. poza jego zaletami izolacyjnymi, uzyskujemy termo-podwalinę o wysokiej wytrzymałości na obciążenie. Dla XPS PRIME S/G 30 wynosi ono 300 kPa, co pozwala nam na obciążenie, z dużym zapasem,  do 180 kg/mb - XPS 300 kPa i do 360 kg/mb -XPS 700 kPa ( przy odkształceniu 2 % ). Dla uniknięcia nacisków punktowych doskonałym rozwiązaniem jest połączenie PODWALINY TERMICZNEJ BALKONOWEJ XPS z poszerzeniem PCV o niewielkiej wysokości ( 1,5 lub 3,0 cm ), które łączymy bezpośrednio z ramą okna. Rozwiązanie takie znacznie poprawia statykę całej konstrukcji i zdecydowanie obniża koszty. Dodatkowym uzupełnieniem jest nasz profil przy zastosowaniu systemu konsol i wsporników, w takim przypadku PODWALINA TERMICZNA BALKONOWA XPS  może być zastosowana jako wypełnienie przestrzeni między ramą okienną czy progiem, a podłożem. I mimo, iż parapety termiczne nie są elementami nośnymi, to dzięki właściwościom fizycznym polistyrenu ekstrudowanego XPS doskonale spełniają tę rolę.  

Wszystkie nasze profile drzwiowe  XPS są wykonywane indywidualnie pod konkretny system okienny.

Dodatkowo wyposażone są w adapter PCV , co umożliwia mocowanie za pomocą kotew do podłoża, w celu dodatkowego uszczelnienia w połączeniu z ramą okienną wyposażone są także w uszczelkę rozprężną.

Niewątpliwą zaletą jest również dopasowanie wysokości / co 5 mm / w zależności od indywidualnych potrzeb, nawet do 20 cm i wyższe ( w jednym kawałku )

PODWALINA TERMICZNA BALKONOWA XPS wyróżnia się szeroką podstawą / 140 mm /, spocznikiem od wewnętrznej strony i solidną podstawą pod próg/parapet od strony zewnętrznej, przez co doskonale nadaje się do zastosowania w przypadkach tzw. " ślepego balkonu ".

 Ulotka wraz z opisem podwalin, podparapetów,purenitu do pobrania w zakładce załączniki. 

Załączniki

Pliki do pobrania