Odwodnienia liniowe WOLFA

Aktywne filtry

Odwodnienia liniowe z rynien WOLFA do niemal 60 lat stosuje się jako odwodnienie liniowe zewnętrzne gdzie niezbędne jest odwodnienie placu ,odwodnienie parkingu, odwodnienie boiska, odwodnienie garażu, odwodnienie wjazdu, odwodnienie podwórka. Korytka liniowe znajdują zastosowanie jako odpływ liniowy zewnętrzny jako odwodnienie dachów zielonych.

Firma WOLFA zajmujemy się produkcją i obróbką poliestru wzmocnionego włóknem szklanym (GFK). Znakomite właściwości tego tworzywa sprawiają, że znajduje ono zastosowanie w obszarach, gdzie szczególne znaczenie mają trwałość i stabilność. Współczesny przemysł samochodowy, stoczniowy, a także samolotowy i kosmiczny nie mogłyby się obejść się bez GFK.


Wolfa jest pionierem w zastosowaniu poliestru wzmocnionego włóknem szklanym w produkcji elementów dla budownictwa i wykorzystuje go w formie SMC(Sheet Molding Compound), tzn. mieszanki żywicy poliestrowej, dodatków mineralnych oraz dużej ilości włókna szklanego.

Połączenie włókna szklanego i duroplastycznej żywicy poliestrowej gwarantuje najwyższą stabilność i wytrzymałość nawet w ekstremalnie niekorzystnych warunkach. W przeciwieństwie do powszechnie stosowanych tworzyw termoplastycznych, takich jak PVC czy Polipropylen, niemożliwe jest odkształcenie naszego kompozytu SMC i obróbka termiczna, co sprawia, że materiał ten jest szczególnie trwały i odporny nawet w przypadku ekstremalnych wahań temperatur.

Odwodnienia Wolfa odznaczają się szeregiem zalet także w porównaniu z korytkami betonowymi i polimerobetonowymi. Niewielka waga naszych odwodnień ułatwia transport i montaż , a właściwości zastosowanego materiału decydują o ich niełamliwości.