Podparapety XPS termiczne - Profile podokienne do montażu pasywnego, podwaliny termiczne

Filtruj według

Cena

Cena

  • 17,00 zł - 139,00 zł

Aktywne filtry

Montaż pasywny stolarki okiennej jest jednym z montaży energooszczędnych stolarki okiennej i drzwiowej nazywanym potocznie ciepłym montażem okien. W domach pasywnych liczy się każdy element, który ma chociażby minimalny wpływ na wydostawanie się cennego ciepła i wychładzanie wnętrza budynku. Newralgicznym punktem jest okno, które niewłaściwie zamontowane może powodować znaczne straty ciepła. Dlatego w budownictwie energooszczędnym wykonuje się montaż okien w warstwie ocieplenia. Można to zrobić na kilka sposobów. Wykorzystując specjalne konsole dolne JB-DK, wsporniki boczne JB-D, dyble, łączniki FB-FK i inne kotwy oraz wkręty do ciepłego montażu. Okno jest wtedy zamontowane mechanicznie mocno i stabilnie poza płaszczyznę muru czyli inaczej mówiąc – jest umieszczone w warstwie docieplenia.

Montaż pasywny pozwala na jeszcze inne sposoby ciepłego montażu okien w domach pasywnych. Kantówka z rdzeniem ocieplonym Iso-Top Winframer, kantówki termoizolacyjne, belki montażowe Elterm, ciepłe profile. Te systemy umożliwiają montaż i jednoczesne uszczelnienie budynku od razu. Zastosowanie razem tych kantówek nośnych z rdzeniem ocieplonym i taśm rozprężnych multifunkcyjnych daje najlepsze parametry ochronne dla budynków energooszczędnych i domów pasywnych.

W tradycyjnych technikach montażu pasywnego (energooszczędnego) okien parapety zewnętrzne są przytwierdzane do okna lub do profilu ławy podokiennej a wewnętrzne dokładane i klinowane bezpośrednio do okna. Ciepły montaż wymagał skonstruowania podparapetu, który podnosiłby termikę dołu okna i go doszczelniał. Profil podokienny wyposażony w dodatkową taśmę rozprężną do okien. Ciepły parapet ( ciepły podparapet) Jest to jednolity element wykonany z wytrzymałego, ale lekkiego polistyrenu ekstrudowanego XPS . Jego kształt został zaprojektowany tak, aby pozwalał na jednoczesny montaż parapetów zewnętrznych i wewnętrznych, bez konieczności stosowania wrażliwych łączeń pod ramą okienną.

Są też podparapety jednostronne, które umożliwiają montaż parapetu tylko z jednej strony np. w przypadku gdy okna dochodzą w środku do podłogi albo gdy na zewnątrz jest taras. W takich przypadkach można stosować podwaliny balkonowe, poszerzenia systemowe, belki termiczne i inne.

W sprzedaży mamy profile podokienne marek takich jak Klinar i Polyform, Nyxon, Elterm, Wimount, Hardfoam.